پنجره های الومینیوم دو جداره یکی از رایج ترین انواع در و پنجره هستند که در این مطلب به بررسی انها می پردازیم.

مهندسان و معماران حوزه ی صنعت ساختمان از پنجره های المنیومی دوجداره استقبال می کنند که  این بر میگرده به ویژگی های منحصربه فرد آلومینیوم و همچنین امتیازهایی که در و پنجره عایق الومینیومی دارد.

این پنجره ها دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت هستند طوریکه  قابلیت رقابت کردن با فولاد ضدزنگ و یا فایبر گلاس را دارند.

در های الومینیومی یک انتخاب مناسب برای درهای بیرونی ساختمان هستند زیرا درهای چوبی در مقابل رطوبت مقاومت نداشته و اسیب پذیر هستند،  درهای فلزی هم دچار خط و خش یا خوردگی می شوند اما در های الومینیومی قدرت مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی، سوراخ شدن و زنگ زدگی دارند.

فریم آلومینیومی مقاومت بیشتر دربرابر فریم های چوبی، آهنی و یا مسی، دارد علاوه بر این  از قیمت مناسب تری هم برخوردار است.

به دلیل پایین بودن وزن این نوع در و پنجره نحوه ی نصب آن ها نسبت به سایر در و پنجره ها اسان تر است.

نگه داری، حفاظت و تمیز کردن در و پنجره عایق آلومینیومی هم بسیار راحت است. فریم هایی با این جنس را می توان به راحتی و به طور مرتب با اسفنج مرطوب تمیز کرد.

از مزایای دیگر پنجره آلومینیومی دوجداره می توان به  کاهش اتلاف انرژی ساختمان و کاهش مصرف گاز در سیستم های گرمایشی اشاره کرد

مقاومت در برابر نور آفتاب و شرایط جوی و محیطی پنجره های الومینیومی دوجداره موجب شده از این پنجره ها در موقعیت های جغرافیایی متفاوت استفاده شود.

پنجره های آلومینیومی دارای تنوع طرح و رنگ بالا هستند و امکان ایجاد طرح های دکوراتیو و متنوع را فراهم می کنند .

انواع پنجره آلومینیومی:

در کل دو نوع پنجره الومینیومی نرمال و ترمال بریک داریم.

پنجره آلومینیومی نرمال:

یکی از دلایل اصلی انتخاب پنجره های آلومینیومی نرمال این است که  در برابر تابش نور خورشید مقاوم هستند و دچار رنگ پریدگی نمی شوند اما مزایای دیگه ی این پنجره می توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی و دارا بودن تنوع رنگ بالا و همچنین دارا بودن قابلیت بازیافت (بعد از چند سال می توانید با قیمت مناسبی به فروش برسانید) اشاره کرد.

پنجره الومینیومی نرمال نسبت به ترمال بریک عایق حرارتی کمتری دارند از طرفی این پنجره ها باید پانچ یا پرس شوند تا با کوچکترین ضربه در کناره های انها شکاف ایجاد نشود در غیر این صورت فشاری که وزن شیشه به آن وارد می کند موجب می شود گوشه های پنجره از حالت عادی خارج شوند.

پنجره الومینیومی ترمال بریک :

ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است و دلیل نام گذاری این نوع پنجره هم ساختار آن است.پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک نوعی پنجره عایق در برابر حرارت است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ساخت پنجره دوجداره آلومینیومی ساخته شده است.

در این نوع پنجره پروفیل های آلومینیومی توسط نوارهای پلی آمید به هم وصل شده اند. این نوارها دارای قابلیت تحمل فشار و حرارت بالا هستند و با همین ویژگی عایق حرارتی ایجاد کرده و اتلاف انرژی را بسیار کم می کنند، بنابراین با استفاده از پنجره دوجداره الومینیومی ترمال بریک شما یک پنجره عایق دربرابر سرما، گرما، لرزش و صوت خواهید داشت.

در ادامه به مزایای پنجره الومینیومی ترمال بریک می پردازیم.

در این نوع پنجره نفوذ گرما، سرما، لرزش و سروصدا به داخل ساختمان به صفر میرسد زیرا پلی آمید در میان جدار داخلی و خارجی پروفیل با استفاده از ماشین آلات مخصوص پانچ می شود.

پنجره های الومینیومی ترمال بریک داری استحکام و دوام بالایی هستند به این دلیل که پروفیل های فریم و بازشو این نوع پنجره با جوش به هم متصل می شوند و اتصالاتی که به وسیله ی یراق آلات پیچ و پرچی و پانچ در این پنجره ها انجام می شود استحکام بالایی دارند.

پنجره های الومینیومی ترمالبریک در برابر عوامل محیطی ازجمله تابش مستقیم نور خورشید، باران و… مقاومت بالایی از خود نشان میدهند و دچار تغییر رنگ و شکل نمی شوند.

این پنجره ها دارای زیبایی، تنوع در رنگ و امكان تفاوت رنگ در نمای داخلی و خارجی بوده

از دیگر مزایای این پنجره ها می توان به عایق بودن در برابر رطوبت

غیر قابل اشتعال بودن و همچنین قابلیت بازیافت و سازگاری با طبیعت نام برد.

انواع سیستم بازشونده درب و پنجره دوجداره آلومینیومی:

سیستم بازشونده درب و پنجره دوجداره آلومینیومی شامل کشویی، لولایی، فولکس واگنی، آکاردئونی و لیفت اند اسلاید می شود.

عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره دوجداره آلومینیومی:

ابعاد دقیق در و پنجره مورد نیاز

تعداد بازشو و یراق آلات

جنس شیشه ها

کیفیت تولید

دستگاه های مورد استفاده در ساخت

کیفیت جوش

شکل کاربردی پروفیل

رنگ پروفیل

کیفیت نصب و…

 

مواردی که بر کیفیت پنجره آلو مینیومی  دو جداره تاثیر گذار است:

1) کیفیت متریال اولیه: قطعا برای داشتن ی پنجره خوب باید مواد اولیه ای که برای ساخت آن استفاده می شود دارای کیفیت خوبی باشد . (شرکت دایان برای تولید پنجره الومینیومی از پروفیل های معتبر با 10سال گارانتی و بیلت کد 6063 ، یراق آلات ترک یا آلمانی و نصب نوار درزبندی  EPDM استفاده می کند.)

2) نصب و گارانتی: تولید و اجرای محصولات بر اساس استاندارد های معتبر از جمله ral آلمان انجام میشود.

3) تفاوت مونتاژ کارگاهی با صنعتی (کارخانه ای): استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، کیفیت و سرعت تولید را تا 3 برابر بالا برده و باعث کاهش خطای انسانی می  شود از طرفی استفاده از مونتاژ صنعتی باعث دمای جوش مناسب در نقاط اتصال و تمیز کاری و پلیسه گیری با دقت می شود که همه این ها در کنار هم موجب تولید یک پنجره الومینیمی با بهترین کیفیت می شود.